Tedarik zincirinin en önemli halkası lojistik operasyonlarıdır. Gerçek Kozmetik olarak Türkiye'nin her bölgesindeki eczane, kozmetik, zincir grup mağazaları, kuaför, perakende ve toptan satış noktaları olmak üzere 30 bine yakın satış noktasına minimum hata ile en kısa sürede dağıtım hizmeti ve Ihtiyaca gore özel hizmetler ile iade süreçlerinin yönetimi 3500 m² kapali alana sahip olan depomuzdan yapılmaktadır.

Depolama
Gerçek Kozmetik olarak teknolojik alt yapı ile depolama sistemlerini bir araya getirerek, geçmiş satış verilerini ve saha nokta çıkışlarını takip etmekteyiz. Stok kontrolü, mal kabulü ve çıkış işlemlerini adım adım kendi sistemlerimiz üzerinden işlemekte, bu bilgileri barkod sistemi ile sipariş teslim evresine kadar canlı tutabilmekteyiz.

Depomuzda tüm iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda özel çözümlerle hizmet sağlarız. Son gelişmeleri takip ederek geliştirilen yeni depolama ve lojistik çözümlerini sürecimize dahil eder, bu sayede daha verimli bir iş akışı ile operasyonumuzu güncel tutarız. Şeffaf bir operasyon yürütmek için çalışırız.

Tüm sevkiyatlarımız özel hazırlama masalarında kamera kaydı ile hazırlanmakta ve hazırlanan her sipariş görüntülü kayıt altına alınıp geriye dönük 60 günlük data olarak saklanmaktadır. Bu sayede oluşabilecek hatalar minimize edilmektedir. 

Depo operasyonları yapısında; mal kabul, araç boşaltma, depolama, envanter yönetimi, sipariş yönetimi, sevkiyat hazırlama, irsaliye ve fatura basımı iş kalemlerimiz bulunur. Yine bu alanda LOT takibi, ÜTS beyanları, SKT takibi, periyodik envanter sayımları ve performans takibi işlemlerini gerçekleştiririz.

Dağıtım
Sahadan online gelen siparişler, IT alt yapısı yardımı ile merkez ofiste onaylanarak, sevk emiri ile en kısa sürede teslimata hazır hale getirilir. Sipariş ve dağıtım aşamasında yapılan gerekli kontroller sonrası minumum hata oranı ve hasarsız teslimat sağlanmakta olup, müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutularak işlem tamamlanmaktadır.

Sahadan online gelen siparişler depoda anında görüntülendiğinden en kısa sürede barkod okuyucularla toplanıp, kendi ambalajlarımızla kolilenmektedir.

Türkiye'nin her bölgesindeki eczane, kozmetik, zincir grup mağazaları, kuaför, perakende ve toptan satış noktaları olmak üzere 30 bine yakın satış noktasına minimum hata ile en kısa sürede dağıtım hizmeti sunulmaktadır.

Güçlü teknolojik alt yapımız sayesinde dağıtım sonrası müşterilerimize sipariş teslimat zamanlarını web sitesinden anlık olarak gösterebilmenin yanında bu süreçlerin geliştirilmesine çalışılmakta; daha iyi servise, daha iyi sonuca ulaşılması hedeflenmektedir.

Mal Kabul, Depolama, Sipariş Hazirlama, Irsaliye ve Fatura Basımı, Araç Boşaltma, Envanter Yönetimi, Sevkiyat Hazirlama.

B toC Lojistiği (E-Ticaret Lojistiği)
Gerçek Kozmetik için geliştirilen özel programlar ve kullanılan teknolojik altyapı ile E-ticaret hizmetleri kapsamında envanter yönetimi, tekli ve çoklu sipariş toplama, etiketleme, barkodlama, sipariş paketleme, fatura basımı ve sipariş iptal işlemlerini hızlı bir şekilde yönetiyoruz. Tüm müşterilerimiz için gelen siparişi gün içinde hazırlar, aynı gün içinde kargoya teslim ederiz. 

Tüm sevkiyatlarımız özel hazırlama masalarında kamera kaydı ile hazırlanmakta ve hazırlanan her sipariş görüntülü kayıt altına alınıp geriye dönük 60 günlük data olarak saklanmaktadır. Bu sayede oluşabilecek hatalar minimize edilmektedir.
Bu alanda pek çok pazar yeri entegrasyonumuz bulunmaktadır.

Promosyon ve Elleçleme - Müşteriye Özel Operasyonlar
Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, talep edilen müşteriye özel hizmetleri sağlayacak uzmanlığa sahibiz. Tedarik zinciri sürecinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel; etiketleme, karma koli hazırlama, shrinkleme, hediye paketi hazırlama, kofre hazırlama, barkodlama hizmetlerini gerçekleştiririz.
Etiketleme, Karma Koli Hazirlama, Shrinkleme, Hediye Paketi Hazirlama, Kofre Hazirlama, Barkodlama.

 


İş Modelimiz

Blog

Tedarik Zinciri Yönetimi

Ürünlerin talep ve tedarik işlemleri kullanılan özel takip sistemleri ile birlikte tüm detayları ile planlanarak hareket edilir. Gerçek Kozmetik'te tüm ürünler çalıştığımız satış kanallarındaki müşterilere profesyonel bir şekilde yürütülen lojistik operasyonları ile ulaştırılır.

Blog

Satış

Mobil iletişim çağında modern işletme anlayışı ile çalışan satış ekibi Türkiye'nin her noktasında sahada el terminalleri ile sipariş aldıktan sonra, merkez ofise bağlanarak, siparişin anında depoda görünmesini sağlamakta, böylece müşteriye en geç 24 saat içerisinde minimum hata oranı ile sevkiyat sağlamaktadır.

Blog

Planlama ve Raporlama

İş ortaklarımızın kendi datalarını şeffaf bir şekilde göreceği ekranlar organize ediyoruz. Raporlamalar, Marka-Kanal öncelikleri ve Firma beklentileri göz önünde bulundurularak dizayn edilmektedir. Ciro-hedef, penetrasyon, performans ve stok verimlilik raporları ihtiyaca uygun şekilde kanal, marka, urun kırılımlarında hazırlanmakta, günlük-haftalık-aylık periyodlarda yayınlanmaktadır.

Blog

Marka Yönetimi

Gerçek Kozmetik belirlediği stratejiler ve ticaretin gelişen yapısı doğrultusunda gelişim fırsatlarını tüm detayları ile değerlendirerek, yeni iş birliklerini her zaman heyecan ve tutkuyla karşılayarak hareket etmektedir.